Untitled-4-03

سی و یکسال پیش تاریخچه تکنو  آغاز شد

 

ما سی و یکسال پیش کار خود را با ساخت ظروف آلومینیوم آغاز نمودیم.با گسترش تولید و با استفاده از تجربیات گذشته در ساخت ظروف آشپزخانه دست به تاسیس کارخانه ای در زمینی به مساحت یک هکتار در سال 1378 نموده و تولید ظروف چدنی با روکش تفلون با برند “تکنو” آغاز نمودیم. کارخانه ی تکنو همواره در پی استفاده و بهره گیری از جدیدترین دستگاههای تولید ظروف آشپزخانه هماهنگ با علوم و تکنولوژی کشورهایی از قبیل کره جنوبی و ایتالیا بوده و کسب استاندارد ایران در سال 1388 گواه این تلاش است. گروه تکنو در سال 1389 موفق به دریافت ISO 9001-2008(استاندارد بین المللی) در تولید ظروف آشپزخانه گردید. امروز گروه تکنوظرف جزء اولین گروه های تولید کننده ظروف دوستدار محیط زیست “ظروف سرامیک یا سبز” و “ظروف چدن با پوشش گرانیت” در عرصه بازار خارجی و داخلی قرار دارد.

هدف ما

 سی و یکسال  پیش با یک ایده ی ساده گروه تکنو شکل گرفت….

“مقاومت ظروف آشپزخانه در برابر چسبندگی”

اعتقاد ما براین است که سالم غذا پختن فقط در مورد موادغذایی که انتخاب می کنید نیست بلکه در مورد انتخاب شما از ظروف آشپزخانه با پوشش مناسب نیز هست.

dast-ba-livan
dast-ba-livan

سرامیک

پوشش سرامیک نشات گرفته از خاک است و دارای ویژگی هایی کاملاً نزدیک به سرامیک معمولی است ولی با مقاومت خیلی بالا در مقابل حرارت و سایش . پوشش سرامیک ترکیبی ارگانیکی از سلامت و راحتی در استفاده روزانه است در واقع پوشش سرامیک پروسه جدیدی است که جای خود را با رنگ سیاه تفلون عوض کرده است .

تفلون

پوشش PTFE یا پلی تترا فلویورواتیلن (Polytetrafluoroethylene) این ماده نوعی پلیمر با وزن مولکولی بسیار بالاست که چند خاصیت منحصر بفرد دارد: مقاومت در دمای بالا – خواص دي الكتريك بالا (عايق در زمينه الكتريسته) -ضريب اصطكاك پايين(1%) -عدم واکنش شیمیایی در برابر اسیدها و بازها و حلال ¬ها و به طور کلی بی اثر بودن در واکنش های فیزیکی و شیمیایی -مقاومت در برابر چسبندگی تمامی این خصوصیات پوششی نچسب و مقاوم ایجاد می کند ظروف تفلون چگونه ساخته می شوند؟ ترکیب تیتانیوم و سرامیک با یکدیگر و سایش آن با شن (sandblast) در داخل ظرف و قرار گرفتن آن در دمای کوره تحت دمای 2000 درجه سانتیگراد ، مراحل ساخت ظروف محبوب نچسب آشپزخانه شماست. البته تفلون نام تجاری یکی ازانواع PTFE است ولی در میان مردم (عمدتا در ایران) پوشش PTFE با نام تفلون شناخته می شود.

dast-ba-livan